Przejdź do głównej zawartości

Zapraszamy na wydarzenia w ramach III Michałkowickiego Bluesowania im. Jana „Kyksa” Skrzeka

Już wkrótce w Siemianowickim Centrum Kultury odbędą się trzy wydarzenia podsumowujące III Michałkowickie Bluesowanie im. Jana „Kyksa” Skrzeka. 

Do 21 października trwa konkurs plastyczno-fotograficzny „Wokół utworu O MÓJ ŚLĄSKU” organizowany przez Siemianowickie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Mieszkańców Siemianowic. Celem konkursu jest promocja twórczości zmarłego muzyka Jana „Kyksa” Skrzeka, w szczególności w zakresie regionalnego charakteru tej twórczości oraz w zakresie upowszechniania refleksji dotyczącej dziedzictwa, kondycji i perspektyw rozwojowych Śląska. Konkurs ma stanowić bodziec do podjęcia interdyscyplinarnego dialogu z dorobkiem śląskiego bluesmana oraz do twórczego reinterpretowania jego propozycji artystycznych. 

Celem Konkursu jest również prezentacja możliwości i pomysłów twórczych młodzieży, wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami oraz reprezentowanymi przez nich placówkami, a także poszerzenie wiedzy uczestników z zakresu różnych technik plastycznych i fotograficznych.
Ideą konkursu jest promocja twórczości młodzieżowej oraz umożliwienie młodym artystom zaprezentowania swoich prac przed publicznością. Konkurs organizowany jest w czterech kategoriach. Kategoria pierwsza – gimnazja, kategoria druga – szkoły ponadgimnazjalne, kategoria trzecia – szkoły artystyczne, kategoria czwarta – otwarta – powyżej 20 lat. Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie www.siemck.pl/konkurs_o_moj_slasku.pdf

Na prace czekamy do dnia 21 października 2016 roku, a wernisaż oraz ogłoszenie wyników konkursu przewidziano 4 listopada o godz. 17.00 w michałkowickim Zameczku. W tym samym obiekcie zostanie otwarta ekspozycja poświęcona Janowi Skrzekowi.


Również 4 listopada, tym razem w Parku Tradycji w Michałkowicach, odbędzie się wieczór wspomnień Jana „Kyksa” Skrzeka, podczas którego wystąpi Śląska Grupa Bluesowa. Bilety na to wydarzenie kosztują 10 zł i są do nabycia na stronie: http://www.bilety.siemck.pl/system_portal.php/repertoire.html?id=197

Po koncercie zapraszamy do karczmy Barbórka na jam session. Wstęp wolny.


W ramach III Michałkowickiego Bluesowania Siemianowickie Centrum Kultury - Bytków zaprasza na koncert z utworami ze spektaklu "Skazany na bluesa" w wykonaniu Macieja Lipiny - odtwórcy głównej roli w spektaklu - pierwszej w Polsce teatralnej adaptacji filmu Przemysława Angermana i Jana Kidawy-Błońskiego w reżyserii Arkadiusza Jakubika.
Spektakl jest nieprzerwanie grany z wielkim powodzeniem w Teatrze Śląskim w Katowicach. Maciejowi Lipinie, na co dzień wokaliście zespołu Ścigani,  towarzyszyć będą na scenie muzycy Teatru Śląskiego. Zespół „Skazani na bluesa” tworzą: Adam Snopek – instrumenty klawiszowe, Paweł Ambroziak – gitara, Sebastian Kret – gitara, Ronald Tuczykont – gitara basowa, Michał Dziewiński – perkusja.
Koncert odbędzie w Siemianowickim Centrum Kultury – Bytków 5 listopada o godzinie 18.00. Bilety w cenie 35 złotych już do nabycia w kasach SCK oraz on-line: http://www.bilety.siemck.pl/system_portal.php/repertoire.html?id=177


Już dziś zapraszamy na wszystkie trzy wydarzenia odbywające się w ramach III Michałkowickiego Bluesowania im. Jana „Kyksa” Skrzeka.
Organizatorem Bluesowania są: Siemianowickie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Mieszkańców Siemianowic oraz Stowarzyszenie AS - Artyści Siemianowicom.

źródło: SCK

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Siemianowice: oczko wodne i Siemion w Parku Miejskim

Już wkrótce mieszkańcy Siemianowic będą mogli podziwiać nową figurę Siemiona i wyremontowane oczko wodne w Parku Miejskim. Trwają ostatnie prace przy figurze, a w najbliższych dniach w oczku pojawi się woda.

Odkrywamy tajemnice miasta - śladem schronów i ukryć w Siemianowicach i Michałkowicach

W sobotę odbyła się kolejna wycieczka w ramach cyklu "Odkrywamy tajemnice miasta". Organizatorem wycieczek jest Siemianowickie Centrum Kultury, a dodatkowo współorganizatorem sobotniej wycieczki było Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich. Wycieczka rozpoczęła się pod Parkiem Tradycji w Michałkowicach, skąd grupa udała się na obrzeża zlikwidowanej KWK Michał, gdzie znajduje się jeden z ocalałych punktów obserwacyjnych z czasów II Wojny Światowej. Następnym punktem wycieczki był budynek Urzędu Miasta przy ul. Michałkowickiej, w którym przed laty znajdowało się  Przedsiębiorstwo Usług Górniczo-Materiałowych „USGÓR”, którego obiekt powstał z kolei w miejscu dawnej kopalnianej cechowni. W podziemiach obiektu uczestnicy wycieczki zobaczyli pomieszczenia schronu przeciwatomowego, gdzie odegrano zostały sceny z czasów zimnej wojny. W podziemiach znajduje się również tunel ewakuacyjny, będący równocześnie czerpnią powietrza, a w dalszym ciągu nie udało odnaleźć się strzel...

"Sprawa dla reportera" w Siemianowicach?

Dotarła do mnie ciekawa "karteczka" z informacją, że w dniu dzisiejszym w Siemianowicach Śląskich nagrywany jest program "Sprawa dla reportera". Ciekawe, prawda? Według informacji podanej na "karteczce" wszystko dzieje się właśnie teraz...