W sobotę odbyła się kolejna wycieczka w ramach cyklu "Odkrywamy tajemnice miasta". Organizatorem wycieczek jest Siemianowickie Centrum Kultury, a dodatkowo współorganizatorem sobotniej wycieczki było Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich. Wycieczka rozpoczęła się pod Parkiem Tradycji w Michałkowicach, skąd grupa udała się na obrzeża zlikwidowanej KWK Michał, gdzie znajduje się jeden z ocalałych punktów obserwacyjnych z czasów II Wojny Światowej. Następnym punktem wycieczki był budynek Urzędu Miasta przy ul. Michałkowickiej, w którym przed laty znajdowało się Przedsiębiorstwo Usług Górniczo-Materiałowych „USGÓR”, którego obiekt powstał z kolei w miejscu dawnej kopalnianej cechowni. W podziemiach obiektu uczestnicy wycieczki zobaczyli pomieszczenia schronu przeciwatomowego, gdzie odegrano zostały sceny z czasów zimnej wojny. W podziemiach znajduje się również tunel ewakuacyjny, będący równocześnie czerpnią powietrza, a w dalszym ciągu nie udało odnaleźć się strzel...
Witam. Co można by było zobaczyć z szybu? Akurat temat bardzo mi bliski. Przy dobrej widzialności m.in.: Zamek w Ogrodzieńcu, Anaberg, drewniany maszt radiowy w Gliwicach, Beskid Śląski, Mały, Średni, Żywiecki, Śląsko-Morawski, Jesioniki, Tatry Wysokie... http://www.heywhatsthat.com/?view=NFT1B7MC Dobrym pomysłem również było by zamontowanie na szczycie szybu kamery z możliwością sterowania z przeglądarki. Istnieje takie rozwiązanie choćby na rynku bytkowskim.
OdpowiedzUsuńŻeby było śmiesznie na szczycie szybu jest... Kamera - o ile dobrze kojarzę miejskiego monitoringu. Nie wiem tylko jak jest ustawiona, podejrzewam, że w dół :) Musimy porozmawiać na temat tych widoków :)
Usuń