Przejdź do głównej zawartości

Ulica Hanki Sawickiej jednokierunkowa

15 czerwca na ul. Hanki Sawickiej wprowadzono ruch jednokierunkowy. O takie rozwiązanie prosili mieszkańcy, minęło trochę czasu zanim te zmiany zostały wprowadzone. Teraz potrzeba kilku tygodni, aby kierowcy przyzwyczaili się do nowej organizacji ruchu. Mam nadzieję, że docelowo będzie bezpieczniej. O wprowadzenie ruchu jednokierunkowego postulował w imieniu mieszkańców radny Wojciech Okoń, a również i u mnie było kilka interwencji w tej sprawie. 

Jan Wieczorek
Radny Rady Miasta
Siemianowice Śląskie




Komentarze

  1. zjebali to w chuj tak, że jeszcze bardziej się nie dało

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Rozwiązanie działa dopiero jeden dzień. Poczekajmy i zobaczymy czy będą pozytywne efekty zmian.

      Usuń
  2. Jeżdżę tam dość często, żeby stwierdzić, że lepiej było jak można było tam się poruszać, w którą stronę się chce. Przejechałem tam raz po zmianie i już mnie zaczęło to irytować dlatego tak zareagowałem, ale no cóż.. Moja reakcja na czyimś blogu raczej nie przywróci tego jak było wcześniej.

    Pomijając moją reakcję - po co mieszkańcy chcieli aby ta ulica była jednokierunkowa?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Po co? Mieszkam tu i sama podpisała petycję o zmianę! Od czasu powstania osiedla basztowego drogą nie da się przejechać. Samochody poustawiane po bokach ograniczały widoczność do zera juz nie mówiąc o wyjeździe z posesji. To jest droga która dzieci chodzą do szkoły. Przy tak ograniczonej widoczności o wypadek nie trudno. Teraz przy zakazie parkowania i ulicy jednokierunkowej w końcu będzie spokojniej i bezpieczniej. I będzie widać dzieci idące po chodniku. A może i kierowcy przestaną jeździć tedy jak wariaci ponad 80km/h (czyli norma na tym krótkim odcinku bo po co zwolnić).
      A poza tym droga jest wąska i ciężko przejechać obok siebie dwóm samochodom wiec stąd pomysł na jeden kierunek.

      Pozdrawiam i życzę szybkiej adaptacji do nowej organizacji ruchu ;)

      Usuń
    2. Zgadzam się, jest tam niebezpiecznie. Aby kierowcy zwolnili zapewne konieczny będzie montaż progów zwalniających lub powstanie przejścia dla pieszych (o ile nasza komisja ds. "dez"organizacji ruchu wyrazi zgodę).

      Usuń
    3. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo to się z wami zgodzę, że pod tym kątem jest poprawa. Nie spojrzałem na to pod kątem czy widać ludzi i dzieci chcących przejść przez ulicę, ponieważ po prostu tych ludzi nie ma dużo kiedy ja tamtędy przejeżdżam, bo najczęściej jest to wieczór.

      Podsumowując moje zdanie jest takie, że bezpieczeństwo na pewno się poprawiło, ale wcześniej było po prostu wygodniej.

      Usuń
    4. Panie Damianie, prawie każda zmiana powoduje pewne niedogodności. Zależy nam na tym, aby było bezpieczniej. W końcu większość z nas ma lub będzie miała dzieci. Każdy z nas będzie też kiedyś osobą starszą. Dlatego na naszych ulicach musimy dbać o bezpieczeństwo.

      Usuń
  3. Wszystko ok. Nie pomyślałem o bezpieczeństwie

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Siemianowice: oczko wodne i Siemion w Parku Miejskim

Już wkrótce mieszkańcy Siemianowic będą mogli podziwiać nową figurę Siemiona i wyremontowane oczko wodne w Parku Miejskim. Trwają ostatnie prace przy figurze, a w najbliższych dniach w oczku pojawi się woda.

Odkrywamy tajemnice miasta - śladem schronów i ukryć w Siemianowicach i Michałkowicach

W sobotę odbyła się kolejna wycieczka w ramach cyklu "Odkrywamy tajemnice miasta". Organizatorem wycieczek jest Siemianowickie Centrum Kultury, a dodatkowo współorganizatorem sobotniej wycieczki było Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich. Wycieczka rozpoczęła się pod Parkiem Tradycji w Michałkowicach, skąd grupa udała się na obrzeża zlikwidowanej KWK Michał, gdzie znajduje się jeden z ocalałych punktów obserwacyjnych z czasów II Wojny Światowej. Następnym punktem wycieczki był budynek Urzędu Miasta przy ul. Michałkowickiej, w którym przed laty znajdowało się  Przedsiębiorstwo Usług Górniczo-Materiałowych „USGÓR”, którego obiekt powstał z kolei w miejscu dawnej kopalnianej cechowni. W podziemiach obiektu uczestnicy wycieczki zobaczyli pomieszczenia schronu przeciwatomowego, gdzie odegrano zostały sceny z czasów zimnej wojny. W podziemiach znajduje się również tunel ewakuacyjny, będący równocześnie czerpnią powietrza, a w dalszym ciągu nie udało odnaleźć się strzel...

"Sprawa dla reportera" w Siemianowicach?

Dotarła do mnie ciekawa "karteczka" z informacją, że w dniu dzisiejszym w Siemianowicach Śląskich nagrywany jest program "Sprawa dla reportera". Ciekawe, prawda? Według informacji podanej na "karteczce" wszystko dzieje się właśnie teraz...