Witam na blogu Jana Wieczorka, lokalnego działacza i społecznika, współtwórcy Stowarzyszenia MIASTO TO COŚ WIĘCEJ.
Szukaj na tym blogu
Siemianowice: Powstaje film "Opowieści miasta z rybakiem w herbie"
Dziś kilkanaście zdjęć z planu filmowego "Opowieści miasta z rybakiem w herbie" :) Pierwsze sceny kręciliśmy na Richterze, a dzisiaj przenosimy się do Michałkowic. Kolejna relacja już wkrótce. Przypomnę, że film realizuje Siemianowickie Centrum Kultury.
Aż mi sie łezka we łoku zakrynciyła... Tyn plac to połowa mojego dzieciństwa (drugo na Dombrowce Wielki). Na Richterze miyszkala i wychowała sie Rodzina mojego Fatra. Dokładnie pod tymi łoknami co krynciyliście film na Wieczorka 4 lotołech po placu. We gołymbniku ujek chodowoł swoje ,,furgoły". Czasami tam zaglondom. Fajnie sie tak wrocić w czasie trocha... Pozdrowiom . Grzesiu od Szafarczyków.
Pozdrawiam, a przy okazji zapraszam do wzięcia udziału w nowym cyklu "Z Michałkowickiego Familoka" (Park Tradycji Michałkowice, 30 kwietnia, 17.00). Podczas spotkań jest okazja powspominać stare czasy, zobaczyć zdjęcia, obejrzeć stary film, pogodać z Markiem Szołtyskiem.
Już wkrótce mieszkańcy Siemianowic będą mogli podziwiać nową figurę Siemiona i wyremontowane oczko wodne w Parku Miejskim. Trwają ostatnie prace przy figurze, a w najbliższych dniach w oczku pojawi się woda.
W sobotę odbyła się kolejna wycieczka w ramach cyklu "Odkrywamy tajemnice miasta". Organizatorem wycieczek jest Siemianowickie Centrum Kultury, a dodatkowo współorganizatorem sobotniej wycieczki było Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich. Wycieczka rozpoczęła się pod Parkiem Tradycji w Michałkowicach, skąd grupa udała się na obrzeża zlikwidowanej KWK Michał, gdzie znajduje się jeden z ocalałych punktów obserwacyjnych z czasów II Wojny Światowej. Następnym punktem wycieczki był budynek Urzędu Miasta przy ul. Michałkowickiej, w którym przed laty znajdowało się Przedsiębiorstwo Usług Górniczo-Materiałowych „USGÓR”, którego obiekt powstał z kolei w miejscu dawnej kopalnianej cechowni. W podziemiach obiektu uczestnicy wycieczki zobaczyli pomieszczenia schronu przeciwatomowego, gdzie odegrano zostały sceny z czasów zimnej wojny. W podziemiach znajduje się również tunel ewakuacyjny, będący równocześnie czerpnią powietrza, a w dalszym ciągu nie udało odnaleźć się strzel...
Dotarła do mnie ciekawa "karteczka" z informacją, że w dniu dzisiejszym w Siemianowicach Śląskich nagrywany jest program "Sprawa dla reportera". Ciekawe, prawda? Według informacji podanej na "karteczce" wszystko dzieje się właśnie teraz...
Aż mi sie łezka we łoku zakrynciyła... Tyn plac to połowa mojego dzieciństwa (drugo na Dombrowce Wielki). Na Richterze miyszkala i wychowała sie Rodzina mojego Fatra. Dokładnie pod tymi łoknami co krynciyliście film na Wieczorka 4 lotołech po placu. We gołymbniku ujek chodowoł swoje ,,furgoły". Czasami tam zaglondom. Fajnie sie tak wrocić w czasie trocha... Pozdrowiom . Grzesiu od Szafarczyków.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam, a przy okazji zapraszam do wzięcia udziału w nowym cyklu "Z Michałkowickiego Familoka" (Park Tradycji Michałkowice, 30 kwietnia, 17.00). Podczas spotkań jest okazja powspominać stare czasy, zobaczyć zdjęcia, obejrzeć stary film, pogodać z Markiem Szołtyskiem.
Usuń