W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o zagospodarowaniu terenów wokół Parku Tradycji. Dziś temat podjął Bogdan Banaszczyk na swoim blogu (zachęcam do przeczytania wpisu), z kolei ja chciałbym przybliżyć możliwości zagospodarowania terenów zlokalizowanych pomiędzy Parkiem Tradycji, a Nowym Światem. Jak wiadomo, od kilkunastu dni prowadzona jest wycinka drzew na tym terenie, nie ma jednak informacji czy inwestor planuje rozpoczęcie prac budowlanych. Zapewne nie wszyscy wiecie o tym, że inwestycje muszą być zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego. Co zatem zawiera plan i jakie daje możliwości zagospodarowania?
Jak widać na dwóch grafikach z geoportalu, mamy kilka różnych funkcji dla terenów po zlikwidowanej KWK Michał: MWU, MW-2, U, UP.
MWU: tereny zabudowy mieszkaniowo-usługowej, przeznaczone do realizacji zabudowy mieszkaniowej, wielorodzinnej i zabudowy o funkcjach usługowych: handlu, rzemiosła, gastronomii, administracji, kultury urzędów i biur, hotelarstwa i innych nieuciążliwych usług.
MW-2: tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej , w tym:
1) przeznaczenie podstawowe terenu - zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna
2) przeznaczenie dopuszczalne obejmuje:
a) zabudowę jednorodzinną szeregową,
b) funkcje usługowe handlu, rzemiosła, gastronomii, urzędów, biur i innych, nieuciążliwych funkcji usługowych w parterach lub w pierwszej i w drugiej kondygnacji budynków mieszkalnych, wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych.
U: tereny zabudowy usługowej, przeznaczone do realizacji usług: handlu, rzemiosła, gastronomii, administracji, kultury, kultu religijnego, oświaty, urzędów i biur, hotelarstwa, sportu i rekreacji i innych nieuciążliwych funkcji usługowych.
UP: tereny nieuciążliwych usług produkcyjnych i przemysłu , w tym:
1) przeznaczenie podstawowe terenu - zakłady produkcji nieuciążliwej, usługi komercyjne, składy, hurtownie;
2) przeznaczenie dopuszczalne obejmuje funkcje usług centrotwórczych jak dla strefy U, tj. realizacji usług: handlu, rzemiosła, gastronomii, administracji, kultury, kultu religijnego, oświaty, urzędów i biur, hotelarstwa, sportu i rekreacji i innych nieuciążliwych funkcji usługowych, zachowaniem ustaleń jak dla strefy UC.
Podsumowując; są szerokie możliwości zagospodarowania terenów po zlikwidowanej KWK Michał. Jako, że wszystkie działki są własnością prywatną, możemy tylko czekać na ruchy właściciela. Powtórzę za to raz jeszcze, że potencjalne inwestycje wpłyną na rozwój dzielnicy.
Prace przy budowie Osiedla Parkowego
Wycinka drzew na kolejnych terenach inwestycyjnych:
Wycinka drzew prowadzona jest w okresie ochronnym. To pierwsza pojawiająca się sugestia. W nawiązaniu zaś do ostatniego zdjęcia automatycznie pojawia się kolejne pytanie; co z tymi dwiema wieżyczkami strzelniczymi? W sumie jakimś cudem zachowały się bowiem dwie.
OdpowiedzUsuńBędziemy składać wniosek o remont i udostępnienie tych punktów obserwacyjnych. To świadectwa historii. Co do wycinki; prowadzona jest zgodnie z prawem.
Usuń