Przejdź do głównej zawartości

Młodzież oczekuje boiska na Bytomskiej.

Młodzież oczekuje boiska na Bytomskiej. Problem braku boisk w dzielnicy Michałkowice występuje od dobrych kilkunastu lat. W poszczególnych częściach dzielnicy wyłączano z użytkowania kolejne miejsca, w których można było pograć w piłkę, min: przy zameczku, na Fabudzie, na Falklandach, na Bytomskiej, przy Gimnazjum nr 2. Obecnie, w Michałkowicach funkcjonują tylko dwa nowoczesne boiska, jedno na ul. Przyjaźni, a drugie przy Zespole Szkół nr 4 na Osiedlu Robotniczym. Jako, że budowa kolejnych to melodia przyszłości, młodzież z dawnego osiedla górniczego na ul Bytomskiej postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Korzystając z okazji uruchomienia młodzieżowego budżetu obywatelskiego, Wiktoria Bańka złożyła propozycję budowy boiska do piłki nożnej na nieużytkach w okolicy ul. Domina i Żeromskiego. Chodzi o tereny pomiędzy Osiedlem Budryka i osiedlem na Bytomskiej w pobliżu firmy Vitkovice Milmet. Teren od lat jest zaniedbany, a planowana inwestycja zdecydowanie poprawi wygląd okolicy, umożliwi również dzieciom i młodzieży wyładowanie swojej energii na boisku.
Wpadłam na pomysł utworzenia boiska ponieważ uwielbiam grać w piłkę nożną i koszykówkę. Widząc grających chłopaków na ulicach , kopiących o ściany budynków i niszczących mienie - zrobiło mi się bardzo przykro. Na boisku można grać w piłkę, w zbijaka, pobiegać , dobrze się bawić i wyładować swoją energię pozytywnie i miło – mówi Wiktoria Bańka.
W inicjatywę zaangażowali się Henryk Bazan i Jan Zagórski - lokalni działacze z Michałkowic. Swojego wsparcia udzielili również radni z Michałkowic: Leszek Winkowski i Jan Wieczorek. W dalszym etapie czekamy na głosowanie w budżecie obywatelskim, a jak podkreśla Jan Zagórski - już są plany i pomysły, aby w przyszłości obok boiska powstały kolejne elementy rekreacyjne i sportowe, np. minigolf.

Aneta Heczko

Poniżej zdjęcia ze spotkania w sprawie budowy boiska w okolicy ul. Bytomskiej oraz zdjęcia pokazujące proponowaną lokalizację boiska.

Aktualizacja. Niestety dziś okazało się, że projekt nie przeszedł weryfikacji przez urzędników. Teraz zostaje interpelowanie radnych w tej sprawie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Michałkowice: odpust w parafii św. Michała Archanioła - jeden z największych w regionie

Dziś w Michałkowicach mamy odpust, Muszę przyznać, że dawno nie widziałem tylu bud, dmuchańców, karuzel, koni, kucyków i innych atrakcji - chociaż od lat wiadomo, że michałkowicki odpust jest jednym z największych w regionie. Myślę, że w przyszłym roku uda się jeszcze bardziej wypromować nasz odpust bo z roku na rok jest coraz lepiej. Myślę, że to świetny pomysł dla dzielnicy i miasta i całkiem fajna promocja. Przy okazji dzisiejszego odpustu, ks. proboszcz Eugeniusz Kurpas świętował 20-lecie posługi w naszej parafii. Tymczasem zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji z dzisiejszego odpustu.  Jan Wieczorek

"Sprawa dla reportera" w Siemianowicach?

Dotarła do mnie ciekawa "karteczka" z informacją, że w dniu dzisiejszym w Siemianowicach Śląskich nagrywany jest program "Sprawa dla reportera". Ciekawe, prawda? Według informacji podanej na "karteczce" wszystko dzieje się właśnie teraz...

Na Hugo wybrałem się sam...

Jestem kandydatem na radnego z Michałkowic - to już wiecie. Nie mogę jednak zapominać, że Michałkowice to część Siemianowic. Dlatego też wybrałem się dziś z rana na Hugo. Przy okazji byłem w Parku Hutnik. Myślę, że nie muszę pisać o problemach tej dzielnicy. Te problemy po prostu widać. Nie chcę Wam wmawiać, że jak wygramy wybory to zmienimy całą dzielnicę! Chcemy zmienić Hugo, ale jeśli wygramy wybory ZACZNIEMY JE ZMIENIAĆ! Bo chyba macie świadomość, że środki mamy ograniczone, ale z pomocą Was, MIESZKAŃCÓW! uda nam się. Powoli - do celu! Zmieńmy Siemianowice!!!