W sobotę odbyła się kolejna wycieczka w ramach cyklu "Odkrywamy tajemnice miasta". Organizatorem wycieczek jest Siemianowickie Centrum Kultury, a dodatkowo współorganizatorem sobotniej wycieczki było Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich. Wycieczka rozpoczęła się pod Parkiem Tradycji w Michałkowicach, skąd grupa udała się na obrzeża zlikwidowanej KWK Michał, gdzie znajduje się jeden z ocalałych punktów obserwacyjnych z czasów II Wojny Światowej. Następnym punktem wycieczki był budynek Urzędu Miasta przy ul. Michałkowickiej, w którym przed laty znajdowało się Przedsiębiorstwo Usług Górniczo-Materiałowych „USGÓR”, którego obiekt powstał z kolei w miejscu dawnej kopalnianej cechowni. W podziemiach obiektu uczestnicy wycieczki zobaczyli pomieszczenia schronu przeciwatomowego, gdzie odegrano zostały sceny z czasów zimnej wojny. W podziemiach znajduje się również tunel ewakuacyjny, będący równocześnie czerpnią powietrza, a w dalszym ciągu nie udało odnaleźć się strzel...
Wieża w ogniu! Kapitalna sprawa. Hipnotyzuje mnie to trochę. Oj przydałoby się więcej sprzętu, żeby zmontować ujęcia z różnych miejsc - z dołu (tak jak teraz dałeś) i np. z daleka czy z drugiej strony wieży. Chyba się trochę rozmarzyłem, ale kto mi zabroni ;)
OdpowiedzUsuńPrzydałoby się... No, ale... Taki był zamysł, żeby zrobić z tej perspektywy. Dlaczego? Każdy robił z perspektywy "widowni" i filmy są dostępne na yt. Ja dostałem się pod wieżę, żeby pokazać troszkę inaczej :) W przyszłym roku (o ile dożyję) będzie więcej sprzętu, zorganizuje się to lepiej :)
Usuń