Przejdź do głównej zawartości

Siemianowice: Pałac okiem radnego

Wczoraj razem z innymi radnymi z Komisji Rozwoju Miasta i Inwestycji odwiedziłem siemianowicki pałac. Miałem okazję zobaczyć na jakim etapie są prace remontowe i porozmawiać z Panem Karolem Lisowskim - wiceprezesem firmy Saternus Residences S.A. Jak wygląda pałac? Myślę, że zdjęcia w najlepszy sposób oddają stan faktyczny na budowie. Trwają prace przy zadaszeniu części "C" pałacu. Kiedy remont pałacu zostanie ukończony? Tego nie wiemy, ale jak widać rozległość zabudowań pałacowych powoduje, że najważniejszą obecnie sprawą jest ich zabezpieczenie. Właściciele obiektu planują również złożenie wniosku o dofinansowanie z UE. Oczywiście wypada wspomnieć, że w pałacu mają się znaleźć browar, kawiarnia, delikatesy, restauracja, sala imprez na ok. 300 osób oraz hotel. Nie piszę już więcej, zapraszam do obejrzenia zdjęć!

Jan Wieczorek
Radny Rady Miasta
Siemianowice Śląskie


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kolejna działka pod budownictwo mieszkaniowe w Michałkowicach sprzedana

Kolejna działka przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe została sprzedana w ostatnich dniach przez Gminę. Jest to teren zlokalizowany przy ul. Domina w Michałkowicach (po dawnym stadionie sportowym). Nieruchomość nabyła firma Nexx Developer. Wchodząc w LINK możecie zapoznać się z projektami realizowanymi przez tego dewelopera. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce w Michałkowicach powstanie kolejne osiedle. 
foto: UM SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

Siemianowice Śląskie: było gimnazjum, powstaje osiedle

Trwają intensywne prace przy budowie osiedla Park Korfantego w Siemianowicach Śląskich: LINK. Budynek po Gimnazjum nr 3 został częściowo wyburzony, a pozostała część zostanie przebudowana na bloki mieszkalne. Tak jak pisałem wcześniej, to zapewne dopiero pierwszy etap osiedla bowiem teren po gimnazjum jest dużo większy. 


Siemianowice: powstanie Galeria Śląska

Jeszcze przed weekendem pisałem o rozpoczęciu prac przy budowie obiektu handlowego przy ul. Śląskiej w Siemianowicach Śląskich - naprzeciw poczty. Dziś Gmina podała więcej szczegółów inwestycji:

"Nowym właścicielem terenu jest spółka Ateneum Investment sp. z o.o. z siedzibą w Opolu. Nazwa budowanego obiektu - Galeria Śląska.

Z założeń projektowych i informacji pozyskanych od firmy, galeria będzie obiektem jednokondygnacyjnym, o łącznej powierzchni handlowej 2050 metrów kwadratowych, pomieści około kilka większych i średnich podmiotów handlowo-usługowych, wśród których już dziś swoją nową siedzibę zaplanowały: Rossmann, Pepco, KIK i Żabka.

Właściciele zapewniają, że w projekcie nowej inwestycji uwzględniono ogólnodostępny parking dla klientów galerii od strony ulicy Śląskiej oraz w tylnej części działki. Wynajem pozostałych powierzchni handlowych jest możliwy poprzez kontakt bezpośredni z właścicielami. Termin oddania obiektu do użytku mieszkańcom przewidywany jest na trzeci kwart…