Przejdź do głównej zawartości

Siemianowice: Pałac okiem radnego

Wczoraj razem z innymi radnymi z Komisji Rozwoju Miasta i Inwestycji odwiedziłem siemianowicki pałac. Miałem okazję zobaczyć na jakim etapie są prace remontowe i porozmawiać z Panem Karolem Lisowskim - wiceprezesem firmy Saternus Residences S.A. Jak wygląda pałac? Myślę, że zdjęcia w najlepszy sposób oddają stan faktyczny na budowie. Trwają prace przy zadaszeniu części "C" pałacu. Kiedy remont pałacu zostanie ukończony? Tego nie wiemy, ale jak widać rozległość zabudowań pałacowych powoduje, że najważniejszą obecnie sprawą jest ich zabezpieczenie. Właściciele obiektu planują również złożenie wniosku o dofinansowanie z UE. Oczywiście wypada wspomnieć, że w pałacu mają się znaleźć browar, kawiarnia, delikatesy, restauracja, sala imprez na ok. 300 osób oraz hotel. Nie piszę już więcej, zapraszam do obejrzenia zdjęć!

Jan Wieczorek
Radny Rady Miasta
Siemianowice Śląskie


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Przejazd na granicy Michałkowic i Bytkowa otwarty

Przejazd kolejowy na granicy Michałkowic i Bytkowa został otwarty. Remont przejazdu trwał ponad dwa tygodnie, a obecnie trwają ostatnie prace porządkowe.
Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z przywróceniem stałej organizacji ruchu na ul. Oświęcimskiej od 16 lipca (niedziela) w godzinach porannych zakończony zostanie objazd dla linii autobusowych nr: 22, 30, 30N, 96, 98, 110, 119, 168, 170, 196, 222, 663, 664 i 665.
Mur huty runął na ulicę w centrum Siemianowic

Podczas prowadzenia prac rozbiórkowych na terenie zlikwidowanej Huty Jedność na ulicę Sienkiewicza/Głowackiego runął mur. Tylko szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że nikomu nic się nie stało bowiem duża część ruchu samochodowego odbywa się właśnie wymienionymi ulicami. Na miejscu jest już Policja. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od mieszkańca.

Co ciekawe, kilkanaście dni temu zakończyła się wymiana nawierzchni w tym miejscu...
Inwestycyjny dramat na Plantach Michałkowickich

Prace na Michałkowickich Plantach trwają. Inwestycja od początku budziła obawy mieszkańców i z każdym kolejnym miesiącem te obawy były coraz większe. Podawany termin zakończenia nie był realny (zarówno wrześniowy jak i październikowy), niestety 14 listopada również nie zakończono prac. Co gorsza, w naszej opinii, nie ma miejsca w tej przestrzeni, które nadaje się do odebrania... Nawierzchnie wykonane są niedbale i ciągle są poprawiane, a kolejne elementy tzw. "mebli miejskich" są "drugiej kategorii" - odrapane lub uszczerbione. Co więcej, aby zatuszować te niedoskonałości są one wypełniane czymś co przypomina żywicę, a niektóre zniszczenia elementów były fabrycznie malowane. Moglibyśmy napisać, że latarnie są stylowe i do tej części inwestycji nie można się przyczepić, ale z niewiadomych przyczyn nie wymieniono starych latarni na nowe - mamy wyłącznie kilkadziesiąt nowych latarni wokół Pałacu Rheinbabenów. Ciągle czekamy na zakończenie prac, które nie oznacza odeb…