Przejdź do głównej zawartości

Siemianowice: Pałac okiem radnego

Wczoraj razem z innymi radnymi z Komisji Rozwoju Miasta i Inwestycji odwiedziłem siemianowicki pałac. Miałem okazję zobaczyć na jakim etapie są prace remontowe i porozmawiać z Panem Karolem Lisowskim - wiceprezesem firmy Saternus Residences S.A. Jak wygląda pałac? Myślę, że zdjęcia w najlepszy sposób oddają stan faktyczny na budowie. Trwają prace przy zadaszeniu części "C" pałacu. Kiedy remont pałacu zostanie ukończony? Tego nie wiemy, ale jak widać rozległość zabudowań pałacowych powoduje, że najważniejszą obecnie sprawą jest ich zabezpieczenie. Właściciele obiektu planują również złożenie wniosku o dofinansowanie z UE. Oczywiście wypada wspomnieć, że w pałacu mają się znaleźć browar, kawiarnia, delikatesy, restauracja, sala imprez na ok. 300 osób oraz hotel. Nie piszę już więcej, zapraszam do obejrzenia zdjęć!

Jan Wieczorek
Radny Rady Miasta
Siemianowice Śląskie


Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Inwestycyjny dramat na Plantach Michałkowickich

Prace na Michałkowickich Plantach trwają. Inwestycja od początku budziła obawy mieszkańców i z każdym kolejnym miesiącem te obawy były coraz większe. Podawany termin zakończenia nie był realny (zarówno wrześniowy jak i październikowy), niestety 14 listopada również nie zakończono prac. Co gorsza, w naszej opinii, nie ma miejsca w tej przestrzeni, które nadaje się do odebrania... Nawierzchnie wykonane są niedbale i ciągle są poprawiane, a kolejne elementy tzw. "mebli miejskich" są "drugiej kategorii" - odrapane lub uszczerbione. Co więcej, aby zatuszować te niedoskonałości są one wypełniane czymś co przypomina żywicę, a niektóre zniszczenia elementów były fabrycznie malowane. Moglibyśmy napisać, że latarnie są stylowe i do tej części inwestycji nie można się przyczepić, ale z niewiadomych przyczyn nie wymieniono starych latarni na nowe - mamy wyłącznie kilkadziesiąt nowych latarni wokół Pałacu Rheinbabenów. Ciągle czekamy na zakończenie prac, które nie oznacza odeb…

Kolejna działka pod budownictwo mieszkaniowe w Michałkowicach sprzedana

Kolejna działka przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe została sprzedana w ostatnich dniach przez Gminę. Jest to teren zlokalizowany przy ul. Domina w Michałkowicach (po dawnym stadionie sportowym). Nieruchomość nabyła firma Nexx Developer. Wchodząc w LINK możecie zapoznać się z projektami realizowanymi przez tego dewelopera. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce w Michałkowicach powstanie kolejne osiedle. 
foto: UM SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE

Siemianowice Śląskie: było gimnazjum, powstaje osiedle

Trwają intensywne prace przy budowie osiedla Park Korfantego w Siemianowicach Śląskich: LINK. Budynek po Gimnazjum nr 3 został częściowo wyburzony, a pozostała część zostanie przebudowana na bloki mieszkalne. Tak jak pisałem wcześniej, to zapewne dopiero pierwszy etap osiedla bowiem teren po gimnazjum jest dużo większy.