Przejdź do głównej zawartości

WIDZISZ RÓŻNICE? (6) REMONT WILLI FITZNERA

Dziś kolejny piękny budynek, który w ostatnim czasie odzyskał blask. To Willa Fitznera. Zapraszam na film.
Pozdrawiam
MrJanicek

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Szok! Zobaczcie jak obecnie wygląda siemianowicki pałac

Dziś zapraszam do obejrzenia fotorelacji z przebiegu prac remontowych w siemianowickim pałacu. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem postępu prac. Dziedziniec wygląda rewelacyjnie, a właściwie w każdej części pałacu trwają kolejne prace. 
Jan Wieczorek


Michałkowice: nareszcie ruszy rewitalizacja Michałkowickich Plant

Jako, że właśnie ruszył przetarg na "rewitalizację zdegradowanej przestrzeni publicznej w centrum Michałkowic w Siemianowicach Śląskich", w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się nowej jakości Michałkowickich Plant. Inwestycja realizowana będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewówdztwa Śląskiego 2014-2020.
Jak będzie wyglądała przestrzeń publiczna w Michałkowicach, a właściwie pierwsza część ogólnie pojętego centrum dzielnicy? Zajrzyjmy w SIWZ. Znajdziemy tam elementy małej architektury, ławki, leżaki, pergole, plac zabaw, a także ścianki wspinaczkowe. Główne zmiany dotyczą przede wszystkim organizacji ruchu. Parking przy Biedronce zostanie oddalony od wejścia, gdzie znajdzie się aleja spacerowa. Dodatkowy parking powstanie na terenie dawnego boiska asfaltowego przy Michałkowickim Zameczku. W miejscu dawnej niecki betonowej powstanie fontanna. Zieleń również zostanie odpowiednio zagospodarowana.
Podsumowując, zakres prac obejmuje: - przebudowę traktów…

Autobusy nr 72, 74 i 91 będą zatrzymywały się przy siemianowickim rynku

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że od 1 maja (poniedziałek) zmieniona zostanie nazwa przystanku autobusowego, z dotychczasowej „Siemianowice Śląskie Świerczewskiego” na „Siemianowice Śląskie Rynek”.
Ponadto przystanek zostanie włączony do rozkładów jazdy linii autobusowych nr: 72, 74 i 91. Wprowadzona zmiana to dobre rozwiązanie dla korzystających z transportu publicznego w centrum miasta.
źródło: KZK GOP