Przejdź do głównej zawartości

WIDZISZ RÓŻNICE? (6) REMONT WILLI FITZNERA

Dziś kolejny piękny budynek, który w ostatnim czasie odzyskał blask. To Willa Fitznera. Zapraszam na film.
Pozdrawiam
MrJanicek

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Szok! Zobaczcie jak obecnie wygląda siemianowicki pałac

Dziś zapraszam do obejrzenia fotorelacji z przebiegu prac remontowych w siemianowickim pałacu. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem postępu prac. Dziedziniec wygląda rewelacyjnie, a właściwie w każdej części pałacu trwają kolejne prace. 
Jan Wieczorek


Michałkowice: Dom Leśniczego i Ogrodnika pięknieje

Kilkanaście dni temu opisywałem postęp prac przy remoncie siemianowickiego pałacu. Dziś zapraszam do obejrzenia kilkunastu zdjęć Domu Leśniczego i Ogrodnika w Michałkowicach. Przypomnę, że jest to neogotycki budynek w formie małego zamku z okrągłą wieżą, a remontuje go fima MMJ. Prawdopodobnie już w 2017 roku budynek zostanie oddany do użytku. Będą tam biura oraz punkt obsługi klienta firmy MMJ. W przyszłości, na remont czekają zabudowania gospodarcze.

Pamiętam, jak kilkanaście lat temu budynek zaczął totalnie popadać w ruinę. Mało kto wierzył w to, że obiekt powróci do czasów świetności. Gdy pomyślę, że przez lata woda wlewała się do budynku od dachu po piwnice to jestem pod ogromnym wrażeniem prac prowadzonych przez MMJ. Przyznam też, że najciekawiej wygląda piwniczka znajdująca się obok głównego budynku, a najbardziej jest mi żal zrujnowanych szklarni nawiązujących do architektury Bliskiego Wschodu.
Jan Wieczorek

Michałkowice: nowe połączenie drogowe ul. Michałkowickiej i ul. Zwycięstwa

Ostatnio wspominałem o planach połączenia ul. Michałkowickiej i ul. Zwycięstwa w Michałkowicach. Po przekazaniu środków na styczniowej Sesji Rady Miasta ogłoszono przetarg na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Nowe połączenie drogowe ulicy Zwycięstwa z ulicą Michałkowicką wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego przez Wykonawcę". Na mapce możemy zobaczyć jak ma przebiegać nowe połączenie drogowe. Koncepcja zakłada budowę drogi z kanalizacją deszczową, oświetleniem i ciągiem pieszo-rowerowym. 
To bardzo ważna inwestycja dla Michałkowic. Sama budowa drogi pozwoli w przyszłości odciążyć praktycznie całą dzielnicę od ciężkiego ruchu - jeśli do tego powstaną kolejne fragmenty drogi w kierunku ul. Towarowej, a także w kierunku Bytkowa/Richtera.
Jan Wieczorek