Przejdź do głównej zawartości

WIDZISZ RÓŻNICE? (6) REMONT WILLI FITZNERA

Dziś kolejny piękny budynek, który w ostatnim czasie odzyskał blask. To Willa Fitznera. Zapraszam na film.
Pozdrawiam
MrJanicek

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Przejazd na granicy Michałkowic i Bytkowa otwarty

Przejazd kolejowy na granicy Michałkowic i Bytkowa został otwarty. Remont przejazdu trwał ponad dwa tygodnie, a obecnie trwają ostatnie prace porządkowe.
Komunikacyjny Związek Komunalny GOP informuje, że w związku z przywróceniem stałej organizacji ruchu na ul. Oświęcimskiej od 16 lipca (niedziela) w godzinach porannych zakończony zostanie objazd dla linii autobusowych nr: 22, 30, 30N, 96, 98, 110, 119, 168, 170, 196, 222, 663, 664 i 665.
Mur huty runął na ulicę w centrum Siemianowic

Podczas prowadzenia prac rozbiórkowych na terenie zlikwidowanej Huty Jedność na ulicę Sienkiewicza/Głowackiego runął mur. Tylko szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że nikomu nic się nie stało bowiem duża część ruchu samochodowego odbywa się właśnie wymienionymi ulicami. Na miejscu jest już Policja. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy od mieszkańca.

Co ciekawe, kilkanaście dni temu zakończyła się wymiana nawierzchni w tym miejscu...
Inwestycyjny dramat na Plantach Michałkowickich

Prace na Michałkowickich Plantach trwają. Inwestycja od początku budziła obawy mieszkańców i z każdym kolejnym miesiącem te obawy były coraz większe. Podawany termin zakończenia nie był realny (zarówno wrześniowy jak i październikowy), niestety 14 listopada również nie zakończono prac. Co gorsza, w naszej opinii, nie ma miejsca w tej przestrzeni, które nadaje się do odebrania... Nawierzchnie wykonane są niedbale i ciągle są poprawiane, a kolejne elementy tzw. "mebli miejskich" są "drugiej kategorii" - odrapane lub uszczerbione. Co więcej, aby zatuszować te niedoskonałości są one wypełniane czymś co przypomina żywicę, a niektóre zniszczenia elementów były fabrycznie malowane. Moglibyśmy napisać, że latarnie są stylowe i do tej części inwestycji nie można się przyczepić, ale z niewiadomych przyczyn nie wymieniono starych latarni na nowe - mamy wyłącznie kilkadziesiąt nowych latarni wokół Pałacu Rheinbabenów. Ciągle czekamy na zakończenie prac, które nie oznacza odeb…