Przejdź do głównej zawartości

WIDZISZ RÓŻNICE? (6) REMONT WILLI FITZNERA

Dziś kolejny piękny budynek, który w ostatnim czasie odzyskał blask. To Willa Fitznera. Zapraszam na film.
Pozdrawiam
MrJanicek

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Szok! Zobaczcie jak obecnie wygląda siemianowicki pałac

Dziś zapraszam do obejrzenia fotorelacji z przebiegu prac remontowych w siemianowickim pałacu. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem postępu prac. Dziedziniec wygląda rewelacyjnie, a właściwie w każdej części pałacu trwają kolejne prace. 
Jan Wieczorek


Michałkowice: nareszcie ruszy rewitalizacja Michałkowickich Plant

Jako, że właśnie ruszył przetarg na "rewitalizację zdegradowanej przestrzeni publicznej w centrum Michałkowic w Siemianowicach Śląskich", w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się nowej jakości Michałkowickich Plant. Inwestycja realizowana będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Wojewówdztwa Śląskiego 2014-2020.
Jak będzie wyglądała przestrzeń publiczna w Michałkowicach, a właściwie pierwsza część ogólnie pojętego centrum dzielnicy? Zajrzyjmy w SIWZ. Znajdziemy tam elementy małej architektury, ławki, leżaki, pergole, plac zabaw, a także ścianki wspinaczkowe. Główne zmiany dotyczą przede wszystkim organizacji ruchu. Parking przy Biedronce zostanie oddalony od wejścia, gdzie znajdzie się aleja spacerowa. Dodatkowy parking powstanie na terenie dawnego boiska asfaltowego przy Michałkowickim Zameczku. W miejscu dawnej niecki betonowej powstanie fontanna. Zieleń również zostanie odpowiednio zagospodarowana.
Podsumowując, zakres prac obejmuje: - przebudowę traktów…

Michałkowice: Dom Leśniczego i Ogrodnika pięknieje

Kilkanaście dni temu opisywałem postęp prac przy remoncie siemianowickiego pałacu. Dziś zapraszam do obejrzenia kilkunastu zdjęć Domu Leśniczego i Ogrodnika w Michałkowicach. Przypomnę, że jest to neogotycki budynek w formie małego zamku z okrągłą wieżą, a remontuje go fima MMJ. Prawdopodobnie już w 2017 roku budynek zostanie oddany do użytku. Będą tam biura oraz punkt obsługi klienta firmy MMJ. W przyszłości, na remont czekają zabudowania gospodarcze.

Pamiętam, jak kilkanaście lat temu budynek zaczął totalnie popadać w ruinę. Mało kto wierzył w to, że obiekt powróci do czasów świetności. Gdy pomyślę, że przez lata woda wlewała się do budynku od dachu po piwnice to jestem pod ogromnym wrażeniem prac prowadzonych przez MMJ. Przyznam też, że najciekawiej wygląda piwniczka znajdująca się obok głównego budynku, a najbardziej jest mi żal zrujnowanych szklarni nawiązujących do architektury Bliskiego Wschodu.
Jan Wieczorek