Przejdź do głównej zawartości

MONA LISA w Bytkowie

Zapraszam do obejrzenia krótkiej relacji oraz fotogalerii z koncertu, który odbył się z okazji 20-lecia działalności artystycznej MONA LISY w SCK Bytków. 
Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Siemianowice: powstanie Galeria Śląska

Jeszcze przed weekendem pisałem o rozpoczęciu prac przy budowie obiektu handlowego przy ul. Śląskiej w Siemianowicach Śląskich - naprzeciw poczty. Dziś Gmina podała więcej szczegółów inwestycji:

"Nowym właścicielem terenu jest spółka Ateneum Investment sp. z o.o. z siedzibą w Opolu. Nazwa budowanego obiektu - Galeria Śląska.

Z założeń projektowych i informacji pozyskanych od firmy, galeria będzie obiektem jednokondygnacyjnym, o łącznej powierzchni handlowej 2050 metrów kwadratowych, pomieści około kilka większych i średnich podmiotów handlowo-usługowych, wśród których już dziś swoją nową siedzibę zaplanowały: Rossmann, Pepco, KIK i Żabka.

Właściciele zapewniają, że w projekcie nowej inwestycji uwzględniono ogólnodostępny parking dla klientów galerii od strony ulicy Śląskiej oraz w tylnej części działki. Wynajem pozostałych powierzchni handlowych jest możliwy poprzez kontakt bezpośredni z właścicielami. Termin oddania obiektu do użytku mieszkańcom przewidywany jest na trzeci kwart…

Bańgów: zmiana trasy linii autobusowej nr 196

Zarząd Transportu Metropolitalnego informuje, iż wprowadza się stałe zmiany rozkładów jazdy okrężnej linii autobusowej nr 196 w relacji: Siemianowice Śląskie Przełajka Pętla – Bańgów – Michałkowice – Bytków – Centrum – Bańgów – Przełajka Pętla, które będą obowiązywały od dnia 1 czerwca 2019 r. (sobota).

Zmiany będą polegały na korekcie (skróceniu) przebiegu trasy linii na terenie Bańgowa poprzez wycofanie linii z obsługi przystanku Siemianowice Śląskie Bańgów Zachodnia przy ulicy Zachodniej, a skierowanie jej w obu kierunkach ulicą Bańgowską z obsługą nowego przystanku Siemianowice Śląskie Bańgów Przychodnia [nż]. Spowoduje to także niewielkie korekty godzin odjazdów.

Powyższe wdrożono na wniosek mieszkańców miasta Siemianowice Śląskie w celu uzyskania bezpośredniego połączenia dzielnicy Przełajka z przychodnią zdrowia.

żródło: ZTM

Tyle oficjalnego komunikatu, którego jeszcze nie zdążyłem wrzucić na stronę, a już pierwsi mieszkańcy zaczęli zadawać pytania o zmiany... Wycofanie z obsłu…

Michałkowice: dwie podobne inwestycje, ale...

Obecnie na terenie Michałkowic trwają prace przy "remontach" ogrodzenia dwóch ważnych miejsc. Pierwsza inwestycja to remont ogrodzenia Parku Górnik, którą prowadzi Gmina. Trudno tu o jakiekolwiek pozytywne zdanie bowiem podobnie jak w przypadku Parku Miejskiego mówimy tu o "radosnej twórczości" ekipy remontowej. Po raz kolejny prace wykonuje się jak najtaniej, żeby tylko było. Zupełnie inaczej sprawa wygląda z odbudową ogrodzenia wokół terenów parafii w Michałkowicach. Widać, że ta inwestycja prowadzona jest od podstaw i kompleksowo - czyli można! Po raz kolejny warto wspomnieć, że zdecydowanie lepiej wydać więcej środków i zrealizować inwestycję na lata - nie na pokaz.