Przejdź do głównej zawartości

Młodzież oczekuje boiska na Bytomskiej.

Młodzież oczekuje boiska na Bytomskiej. Problem braku boisk w dzielnicy Michałkowice występuje od dobrych kilkunastu lat. W poszczególnych częściach dzielnicy wyłączano z użytkowania kolejne miejsca, w których można było pograć w piłkę, min: przy zameczku, na Fabudzie, na Falklandach, na Bytomskiej, przy Gimnazjum nr 2. Obecnie, w Michałkowicach funkcjonują tylko dwa nowoczesne boiska, jedno na ul. Przyjaźni, a drugie przy Zespole Szkół nr 4 na Osiedlu Robotniczym. Jako, że budowa kolejnych to melodia przyszłości, młodzież z dawnego osiedla górniczego na ul Bytomskiej postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. Korzystając z okazji uruchomienia młodzieżowego budżetu obywatelskiego, Wiktoria Bańka złożyła propozycję budowy boiska do piłki nożnej na nieużytkach w okolicy ul. Domina i Żeromskiego. Chodzi o tereny pomiędzy Osiedlem Budryka i osiedlem na Bytomskiej w pobliżu firmy Vitkovice Milmet. Teren od lat jest zaniedbany, a planowana inwestycja zdecydowanie poprawi wygląd okolicy, umożliwi również dzieciom i młodzieży wyładowanie swojej energii na boisku.
Wpadłam na pomysł utworzenia boiska ponieważ uwielbiam grać w piłkę nożną i koszykówkę. Widząc grających chłopaków na ulicach , kopiących o ściany budynków i niszczących mienie - zrobiło mi się bardzo przykro. Na boisku można grać w piłkę, w zbijaka, pobiegać , dobrze się bawić i wyładować swoją energię pozytywnie i miło – mówi Wiktoria Bańka.
W inicjatywę zaangażowali się Henryk Bazan i Jan Zagórski - lokalni działacze z Michałkowic. Swojego wsparcia udzielili również radni z Michałkowic: Leszek Winkowski i Jan Wieczorek. W dalszym etapie czekamy na głosowanie w budżecie obywatelskim, a jak podkreśla Jan Zagórski - już są plany i pomysły, aby w przyszłości obok boiska powstały kolejne elementy rekreacyjne i sportowe, np. minigolf.

Aneta Heczko

Poniżej zdjęcia ze spotkania w sprawie budowy boiska w okolicy ul. Bytomskiej oraz zdjęcia pokazujące proponowaną lokalizację boiska.

Aktualizacja. Niestety dziś okazało się, że projekt nie przeszedł weryfikacji przez urzędników. Teraz zostaje interpelowanie radnych w tej sprawie.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Acteeum wybuduje nową galerię handlową w Siemianowicach Śląskich

Obserwując informacje prasowe, natknęliśmy się na ciekawy artykuł na stronie Acteeum. Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce w naszym mieście powstanie nowy, duży obiekt handlowy. Na razie nie ma informacji o dokładnej lokalizacji inwestycji. Czekamy na kolejne newsy w tej sprawie, na razie wiemy tyle:

"Plany deweloperskie Acteeum obejmują dwa kolejne obiekty handlowe. Projekty w Koszalinie i Siemianowicach Śląskich planowane są jako nowoczesne i funkcjonalne obiekty handlowe, spełniające oczekiwania zarówno zakupowe jak i lifestylowe klientów. Zaoferują pełną gamę sklepów i lokali usługowych różnorodnych marek a także duże markety spożywcze, budowlane oraz rozległe, dogodne przestrzenie parkingowe, zapewniając przy tym płynne skomunikowanie z bliskim i dalszym otoczeniem."

źródło i zdjęcie (projekt galerii Andrychów): ActeeumMichałkowice: powstanie nowa droga i dwa ronda

Miasto ogłosiło przetarg na roboty budowlane związane z realizacją zadania inwestycyjnego "nowe połączenie drogowe ul. Oświęcimskiej z ul. Michałkowicką" w Michałkowicach. Zakres prac obejmuje m.in.:
1. budowę drogi o długości 631 m.
2. budowę chodników
3. budowę ścieżek rowerowych
4. budowę skrzyżowań - rond
5. budowę kanalizacji deszczowej
6. budowę oświetlenia

W ramach inwestycji trzeba będzie m.in. usunąć nowe oświetlenie parkowe znajdujące się na ścieżce rowerowo-pieszej prowadzącej od ul. Oświęcimskiej do Parku Górnik bo właśnie w tym miejscu powstanie nowa droga. Inwestycja jest dofinansowana środkami z Metropolitalnego Funduszu Solidarności. Połączenie drogowe to kontynuacja budowy ulicy Przedsiębiorców (również w Michałkowicach), która połączyła ul. Zwycięstwa i Michałkowicką. Dobrze, że w końcu Gmina pomyślała o budowie rond bo skrzyżowanie ul. Przedsiębiorców i Zwycięstwa wywołuje raczej uśmiech na ustach.

O potrzebie budowy dróg wokół Michałkowic pisałem już  w 2…

SIemianowice: pijany kierowca uciekał przed Policją

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Siemianowicach Śląskich:

Policjanci zatrzymali 26-latka, który w nocy nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed radiowozem. Niestety swoją jazdę zakończył na drzewie. Okazało się, że kierowca był pijany. W audi jechał także pasażer, który podzielił los swojego kolegi, ponieważ znieważył mundurowych oraz groził im, aby odstąpili od wykonywanych czynności. Obaj zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Kierowcy grozi nawet 5 lat więzienia, a jego kompanowi 2 lata mniej.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę (31 stycznia na 1 lutego) około godziny 3.00. Mieszkańców ulicy Parkowej obudził huk. Okazało się, że audi z impetem wjechało w zaparkowaną osobówkę, a następnie w znak drogowy. Mieszkańcy widząc, że kierowca chce odjechać, natychmiast zadzwonili na komendę. Na miejsce niezwłocznie przyjechał radiowóz, na widok którego kierowca osobówki zaczął nią uciekać. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych stosowanych w celu zatrzymani…